Bývať na MEANDRI sa OPLATÍ

Toho času ako jediný bytový dom v Seredi bude postavený v triede energetickej efektívnosti A čo predstavuje ultra nízko energetický BD. To znamená, že okrem najlepšej adresy v meste, moderného dizajnu, bezproblémového parkovania získavate úsporu energie až 50% oproti bežne zatepleným BD triedy B a navyše nové materiály budú použité aj na odhlučnenie výťahu a stien v dome.

O projekte MEANDER

Domy sú pôdorysne usporiadané tak, aby vytvorili vnútornú oddychovú zónu pre obyvateľov, ktorá bude oddelená od individuálnej a hromadnej dopravy tým, že komunikácie a parkovanie automobilov sa nachádzajú po obvode pozemku.

Nový prístup k ergonómii bývania demonštruje množstvo zelených plôch, park s fontánou a detskými ihriskami. Vnútorná zóna poskytuje možnosť pokojného, bezpečného a aktívneho vyžitia pre deti a príjemného oddychu pre ostatných obyvateľov. V lete tento celok vytvorí oázu oddychu v tieni parkovej zelene a vnútorných plôch, v zime zase romantickú zasneženú vianočnú scenériu.

Do tejto zóny plynulo zapadajú aj predzáhradky, prislúchajúce k bytom na prízemí a terasy prislúchajúce k bytom na posledných podlažiach. Spoločné priestory domov sú usporiadané úhľadne a inovatívne.

Umiestenie projektu do centra mesta vytvára pre jeho obyvateľov prirodzené väzby na existujúcu miestnu infraštruktúru a občiansku vybavenosť. Lokalita bytového komplexu MEANDER sa nachádza v širšom centre Serede tesne pri supermarkete BILLA na Kukučínovej ulici, v tesnej blízkosti škôl, kultúry, obchodov a služieb.

Geograficky je projekt situovaný v ohybe (m e a n d r i) blízkej rieky Váh. Väčšina pripravovaných bytov bude poskytovať obyvateľom úchvatný výhľad na najdlhšiu slovenskú rieku a priľahlú prírodu.

Mesto Sereď leží na brehu Váhu a jeho existencia je úzko spätá práve s touto slovenskou riekou. Prvé historické zmienky o meste pochádzajú z 9. storočia a viažu sa k hradu, ktorý strážil brod cez Váh.

Mesto je situované na mierne zvlnenej rovine v zaujímavom prostredí južnoslovenských nížin, ktoré patrí medzi najúrodnejšie časti Slovenska. Neďaleko je turisticky atraktívna priehrada Kráľová, vhodná na rybačku a vodné športy.

Sereď leží v blízkosti veľkých historických krajských miest. Najbližšíe je do Trnavy - toto kultúrne a priemyselné centrum kraja je vzdialené 17 km, Nitra – tradičná kolíska slovenského národa – leží necelých 30 km na východ a hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava sa nachádza asi 60 km západne.

Mesto Sereď je teda ušetrené od ruchu veľkých miest, avšak tieto sú vzdialené iba pár minút jazdy autom po diaľnici, ktorá prechádza v jeho tesnej blízkosti. Mesto je ľahko prístupné železničnou dopravou, ktorá existuje už od roku 1846 (konská železnica). Výhodou je i blízkosť železničných uzlov Trnava, Leopoldov a Galanta. Najbližšie letiská sú v Bratislave (60 km) a v Piešťanoch (40 km).